Magyar hősök, vértanúk – időszaki kiállítás a Magyarságkutató Intézetben
2024. október 3–23. között látogatható a Magyarságkutató Intézetben a Kertai Zalán festőművész képeiből válogatottMagyar hősök, vértanúkcímű időszaki kiállítás. A történelmi realizmus jegyében készült festmények emberközelbe hozzák az 1848/1849-es magyar szabadságharc honvédeit és az aradi vértanúkat.
Egy nagy király emberi arca. III. Béla legújabb arcrekonstrukciójáról és annak tudományos hátteréről
A Magyarságkutató Intézetben Múltunk feltárása. Abasártól Mongóliáig címmel időszaki kamarakiállítás nyílt. Értelemszerűen régészeti leletek képezik a megtekinthető anyag zömét, ám akad a kiállításnak egy rendhagyó fejezete, amelynél több okból kifolyólag tanulságos elidőzni.
Múltunk feltárása
Régészeti kamarakiállítás nyílt a Magyarságkutató Intézetben „Múltunk feltárása – Abasártól Mongóliáig” címmel, amelyen az intézet a 2019 és 2022 között, önállóan és társintézményekkel együttműködésben végzett régészeti feltárásainak – ebben a formában elsőként közzétett - eredményeit ismerhetik meg a látogatók.
A kiállítás tovább él! - Királyok és Szentek - Az Árpádok kora címmel jelent meg tanulmánykötet
Székesfehérvár Városportál adott hírt a Királyok és Szentek - Az Árpádok kora című kiállítást kísérő, a keresztény nemzeti egységet szimbolizáló kötet ünnepélyes bemutatásáról.
Trianon roll up kiállítás Pannonhalmán
Az M1 is ajánlja a Magyarságkutató Intézet vándorkiállítását amelyet a Trianoni békediktátum 100. évfordulója alkalmából állítottunk össze, és Kárpát-medencében az óriási érdeklődés miatt egyszerre hat helyszínen, hat sorozat látható.
Megérkezett a huszonötezredik látogató a Királyok és Szentek – Az Árpádok kora kiállításra
A szekesfehervar.hu adott hírt a Magyarságkutató Intézet, a Magyar Nemzeti Múzeum és a Szent István Király Múzeum együttműködésében megvalósult egyedülálló székesfehérvári tárlat, a „Királyok és Szentek – Az Árpádok kora” huszonötezredik megtekintőjének látogatásáról.
A trianoni sorstragédia után magyar jövő épül a Kárpát-medencében
Sokorópátka Község Önkormányzata, az 1100 lelkes település pedagógusai és civil egyesületek vezetői szervezték meg a Nemzeti Összetartozás Napi megemlékezést.
A Trianonra adott válasz - Összmagyar együvé tartozás
Nem állunk meg: 32 település, 50 helyszínén, több mint százezren tekintették meg a Magyarságkutató Intézet Trianon előzményeit, a trianoni döntést, és annak százéves hatásait bemutató, 24 részből álló, komplex történelmi plakátkiállítását
"A diákok figyelmét nem csak megragadták, hanem végig fönn is tartották"
„Királyok és Szentek: az Árpádok kora” című kiállítás páratlan gazdagságú kiállítási anyagával minden történelemtanár és történelmet tanuló diák számára kihagyhatatlan látnivaló."