Száz éve halt meg gróf Apponyi Sándor

A magyar vonatkozású antik könyvek egyszerre képezik fontos részét a magyar szellemi örökségnek és a műtárgyként is értékkel bíró múzeumi tárgyaknak.

Bizánci források a steppéről

A történész mesterségéről szólva a Bizánci Birodalom írott örökségeként ránk marad forrásokról beszélt Dr. Tóth Anna, a Magyarságkutató Intézet tudományos főmunkatársa.

Újabb beszélgetésre hívjuk Könyvklubunkba

Közel nyolc évszázada, hogy majdnem elsöpörte a középkori keresztény Magyar Királyságot a Nagy Mongol Birodalom.

Magyar hadvezér szerezte vissza a császári koronát

A nemesi felkelés keretében mozgósított magyar katonaság és a reguláris haderő magyar csapatai mellett a magyarság jelentős hadvezéreket is adott a monarchia haderejének az osztrák örökösödési háborúban. Közülük talán a legjelentősebb Batthyány Károly volt. 

Miért nem hódoltunk be a mongoloknak?

A Magyarságkutató Intézet tudományos főigazgató-helyettese, Dr. B. Szabó János volt az Ultrahang Plusz legutóbbi adásának vendége.

Dr. Sárközy Miklós, a Magyarságkutató Intézet Történeti Kutatóközpontjának munkatársa

Videósorozatunkban kutatóink vallanak önmagukról, kutatási területükről, eredményeikről és céljaikról. Ismerjék meg őket önök is!

A korszerű néprajzkutatás megteremtője

„Tizenkét év óta a néprajznak úgyszólván ágense vagyok. Agitáltam, adminisztráltam, serkentettem és szerkesztettem. Fáradságom nem volt egészen eredménytelen”. 

Határon túli programon jártunk

Békés katonáskodásban volt része a Magyarságkutató Intézetnek április 10-én Révkomáromban.

Márai, a magyar polgárság írója

„Hivatásérzés, az európai szerep tudata, s a mély kötelesség: szeretni és szolgálni a népet, melyhez nyelv, emlék, jó és rossz sors, s nyelvnél és fajtánál is erősebb kötőanyagok, a közös nemzeti sors kötöz... Ez a dolgunk Európában.”