Első hallásra ennél nem is lehet egyszerűbben megválaszolható kérdést feltenni: a szavakat általában külön írjuk le egymástól. Néha pedig egybe. Néha. De általában mikor is? Ezúttal a különírás-egybeírás alapeseteit vesszük sorra.
Március 18-án folytatódott „A történész mestersége” című beszélgetés-sorozatunk, amelyen ezúttal a történelem és az orientalizmus határmezsgyéjén kalandoztunk.
Bulcsú horka, a X. században élt rendkívüli tehetségű hadvezér áll annak a kiadványnak a középpontjában, amellyel a Magyarságkutató Intézet soron következő Könyvklub rendezvényén ismerkedhetnek meg az érdeklődők.
Megszülettek a Magyarságkutató Intézet történelmi újrajátszóknak, történelmi hagyományőrzőknek kiírt fotópályázata eredményei.
A történész mestersége címmel új beszélgetéssorozatot indított a Magyarságkutató Intézet, amely a hivatást gyakorlók munkájának izgalmas kérdéseire ad választ.
A magyar kulturális örökség feltárása és megőrzése érdekében végzett munkája elismeréseképpen a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével tüntették ki Dr. Csornay Boldizsár klasszika-archeológust, a Magyarságkutató Intézet tudományos főigazgató-helyettesét.
Rendhagyó módon emlékezett Dunakeszi 1848–1849 hőseire március 16-án, vasárnap.
Bizony, 1849 márciusában nehéz helyzetben volt Magyarhon. Kál–Kápolna mellett döntetlennel végződött a császári-királyi és a magyar fősereg összecsapása, a honvédek azonban parancsra meghátráltak.
„A múlt kutatója állandóan a »termékeny bizonytalanság« légkörében dolgozik.” Ezt a szakmai hitvallást a ma 115 évvel ezelőtt született László Gyula fogalmazta meg.