Budapesti nyelvi tájkép
Mit üzennek a budapesti üzletfeliratok? Ezzel a címmel tartotta meg előadását a Magyarságkutató Intézet Nyelvtervezési Kutatóközpontjának tudományos főmunkatársa az ELTE Marketingnyelvészet című interdiszciplináris konferenciáján.
A magyar nyelv napja - Nyelvtervezési konferencia a Magyarságkutató Intézetben
„Újítás és hagyomány az anyanyelvi oktatásban – MI – adatbázisok – helyesírás – nyelvhasználat értékelése” címmel rendezett tudományos ismeretterjesztő konferenciát a Magyarságkutató Intézet Nyelvtervezési Kutatóközpontja.
aranybulla-aranyszabadság-diploma andreanum konferencia
ARANYBULLA-ARANYSZABADSÁG-DIPLOMA ANDREANUM címmel közös konferenciát rendezett a Magyarságkutató Intézet és a Szent Korona Országáért Alapítvány.
A hagyományok éltetik a nemzetet
A hagyományok éltetik a nemzetet címmel tart – immár második alkalommal – tudományos, ismeretterjesztő konferenciát a Magyarságkutató Intézet. A kétnapos rendezvény célja, hogy átfogóbb képet adjon hagyományainkról, a hagyományőrzés jelentőségéről különböző tudományos és művészeti ágakban.
Magyar királylányok Európa udvaraiban – Anjou Hedvig élete
A Kutatók Éjszakáján, a Magyarságkutató Intézet Magyar királylányok Európa udvaraiban kerekasztal-beszélgetésén Dr. Bíró Csilla, az Eszmetörténeti Kutatóközpont igazgatója Anjou Hedvig életének főbb állomásait mutatta be.
Magyar királylányok Európa udvaraiban – Szent Kinga élete
A Kutatók Éjszakáján, a Magyarságkutató Intézet Magyar királylányok Európa udvaraiban kerekasztal-beszélgetésén Dr. Teiszler Éva, a Történeti Kutatóközpont tudományos főmunkatársa Szent Kinga alakját és életútját mutatta be.
Magyar királylányok Európa udvaraiban – Árpád-házi Jolánta élete
A Kutatók Éjszakáján, a Magyarságkutató Intézet Magyar királylányok Európa udvaraiban kerekasztal-beszélgetésén Dr. Kerékjártó Ágnes, az Eszmetörténeti Kutatóközpont tudományos munkatársa Árpád-házi Jolánta életútját mutatta be.
„Mítosz és történelem III. – Ipolyi 170” tudományos konferencia a Magyarságkutató Intézetben
170 évvel ezelőtt jelent meg Ipolyi Arnold tudománytörténeti mérföldkőnek számító műve, a Magyar Mythologia. A jeles évforduló előtt tisztelegve október 15-én és 16-án a Magyarságkutató Intézet kétnapos interdiszciplináris konferenciának adott otthont a Magyarságkutató Intézet László Gyula Kutatóközpont és Archívumának szervezésében.
Interdiszciplinaritás workshop a Magyarságkutató Intézetben
Október 8-án a Magyarságkutató Intézetben újabb Interdiszciplinaritás workshop keretében beszélgettek a szakértők. Az esemény levezető elnöke Dr. B. Szabó János, a Történeti Kutatóközpont igazgatója volt.
ABASÁR II. Konferencia
Magyarságkutató Intézet második alkalommal rendezett konferenciát az abasári ásatások kapcsán.