B. Szabó János

Videósorozatunkban kutatóink vallanak önmagukról, kutatási területükről, eredményeikről és céljaikról. Ismerjék meg őket önök is!


A gróf Apponyi Albert nevével fémjelzett Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata című, részletes és adatgazdag kötet (1928) kritikai kiadása a közelmúltban jelent meg az Erdélyi Szalon Könyvkiadó gondozásában.

Babucs Zoltán és Kovács Attila

B. Szabó János

A beszélgetés során arra keresték a választ, hogy melyik a legjobb középkorban játszódó történelmi film, illetve mi a gond sok közismert és szeretett filmalkotással.


Az Ez itt a kérdés vendége volt Dr. Pomozi Péter, a Magyarságkutató Intézet Magyar Nyelvtörténeti Kutatóközpontjának igazgatója és Dr. Szabados György a Magyarságkutató Intézet László Gyula Kutatóközpont és Archívumának igazgatója.

Magyarságkutató Intézet logó

Non Plus Ultra vendége volt B. Szabó János történész

A Non Plus Ultra vendége volt B. Szabó János történész, a Magyarságkutató Intézet Történeti Kutatóközpontjának igazgatója.


Szeptember 28-án, a Kutatók Éjszakáján a Magyarságkutató Intézet Magyar királylányok Európa udvaraiban kerekasztal-beszélgetésén a szakértők a X–XIV. század során külföldre házasodott magyar királylányok életútját és szellemi-kulturális örökségét állították a figyelem középpontjába.

Magyar királylányok Európa udvaraiban konferencia

Babucs Zoltán

Az M5 História vendége volt Babucs Zoltán hadtörténész, a Magyarságkutató Intézet Történeti Kutatóközpontjának ügyvivő szakértője. 


Az M5 História vendége volt Dr. Illik Péter a Magyarságkutató Intézet Történeti Kutatóközpontjának tudományos munkatársa.

Dr. Illik Péter

Skóciai Szent Margit

Magyar királylányok Európa udvaraiban címmel rendezett tematikus beszélgetéssorozatot a Magyarságkutató Intézet. A téma iránt – amely igazi kultúrtörténeti csemegének, kuriózumnak számít – rendkívüli volt az érdeklődés. Az Árpád-házi királylányok jelentőségéről Prof. Dr. Kásler Miklós, az intézet főigazgatója és tiszteletbeli elnöke beszélt az Első kézből című videóinterjú-sorozat keretében. 


„A Szent Korona-eszme ősi gyökerekből kibomló, speciálisan magyar gondolkodást felmutató rendkívüli gondolat, amely meghatározta a magyar nemzet jogfejlődését, az állam változásait, alapja a történeti alkotmánynak, egy örökös hátteret, örökös biztonságot nyújtott” – fejtette ki Prof. Dr. Kásler Miklós. A Magyarságkutató Intézet főigazgatója, tiszteletbeli elnöke a Szent Korona-eszme/Szent Korona-tannal kapcsolatos legfőbb gondolatait az Első kézből videóinterjú-sorozat legújabb adásában osztotta meg. 

Prof. Dr. Kásler Miklós