B. Szabó János, Tóth Csaba és Kovács Olivér

A Magyarságkutató Intézet izgalmas új kezdeményezésbe kezdett: elindította Könyvklub sorozatát, amely tudományos ismeretterjesztő művek bemutatására és a közönséggel való interakcióra fókuszál. A rendezvénysorozat célja, hogy a kutatók, szerzők és az érdeklődők közösen fedezzék fel a magyarság történetével és kultúrájával kapcsolatos lenyűgöző aspektusokat.


A gróf Apponyi Albert nevével fémjelzett Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata című, részletes és adatgazdag kötet (1928) kritikai kiadása a közelmúltban jelent meg az Erdélyi Szalon Könyvkiadó gondozásában.

Babucs Zoltán és Kovács Attila

A kötetet bemutatja Dr. Pomozi Péter, társszerző, a Nyelvtervezési Kutatóközpont igazgatója, Dr. Zékány Krisztina társzerző, tanszékvezető, az Ungvári Nemzeti Egyetem oktatója és Dr. Takaró Mihály társzerző, irodalomtörténész. 


A kötetet bemutatja Dr. Busics György szerző, címzetes egyetemi tanár (Óbudai Egyetem) és Dr. Ringer István, lektor, a Magyarságkutató Intézet tudományos munkatársa. 


A kötetet bemutatja Dr. H. Tóth Tibor, szerző, nyelvész, Dr. Zelliger Erzsébet szerkesztő, nyugalmazott egyetemi docens (Eötvös Loránd Tudományegyetem) és Mészáros András szerző, szerkesztő, nyelvész, a Bárczi Géza Kiejtési Alapítvány elnöke. 


A kötetet bemutatja Dr. Eőry Vilma, szerző, nyelvész, nyugalmazott tanszékvezető és Nagy Dóra, a Magyarságkutató Intézet Nyelvtervezési Kutatóközpontjának munkatársa, a kötet társszerkesztője. 


A kötetet bemutatja Katkó Gáspár szerző, a Magyarságkutató Intézet tudományos munkatársa és Nagy-Luttenberger István, a Történeti Kutatóközpont tudományos főmunkatársa. 


A kötetet bemutatja Dr. Bódi Zoltán Gábor, a kötet szerkesztője, a Magyarságkutató Intézet tudományos főmunkatársa, Dr. Pál Helén, szerkesztő, Intézetünk tudományos munkatársa és Dr. Juhász Dezső tanulmányszerző, szakmai lektor, professor emeritus, nyelvész, nyelvjáráskutató.


A kötetet bemutatja Dr. Nagy-Luttenberger István, a Magyarságkutató Intézet Történeti Kutatóközpontjának tudományos főmunkatársa, a könyv szerzője, és Kanász Viktor, a Magyarságkutató Intézet tudományos segédmunkatársa.


A békediktátum 100. évfordulója alkalmából a Magyarságkutató Intézet egyedülálló módon elsőként online konferenciasorozatot szervezett. A konferenciák tematikusan a döntéstől egészen napjainkig értékelte a történelmi folyamatokat, és a tragédia hatását, utóéletét.