Magyar őstörténeti műhelybeszélgetés. Kötetbemutató Neparáczki Endrével és Pataki Tamással
Honnan jött Árpád népe? Mennyien voltak? Milyen nyelven beszéltek? Az ilyen kérdések megválaszolásához bizony akarat is kell, ha pedig megszületik egy válasz, nem biztos, hogy az mindenkinek elnyeri a tetszését. A tanulmányok bemutatják azt is, hogy meg lehet fogalmazni közérthetően, más tudományterülettel párbeszédre vagy vitára törekedően a legújabb tudományterületi modelleket és azok korlátait.
A magyar nyelv a Kárpát-medencében Trianon előtt és után - Kötetbemutató Pomozi Péterrel, Zékány Krisztinával és Takaró Mihállyal
A kötetet bemutatja Dr. Pomozi Péter, társszerző, a Nyelvtervezési Kutatóközpont igazgatója, Dr. Zékány Krisztina társzerző, tanszékvezető, az Ungvári Nemzeti Egyetem oktatója és Dr. Takaró Mihály társzerző, irodalomtörténész.
A királyi öl hossza. Rekonstruálható-e az egykori hosszmértékegység? - Kötetbemutató Busics Györggyel és Ringer Istvánnal
A kötetet bemutatja Dr. Busics György szerző, címzetes egyetemi tanár (Óbudai Egyetem) és Dr. Ringer István, lektor, a Magyarságkutató Intézet tudományos munkatársa.
A Müncheni kódex olvasata - Kötetbemutató Dr. H. Tóth Tiborral, Dr. Zelliger Erzsébettel és Mészáros Andrással
A kötetet bemutatja Dr. H. Tóth Tibor, szerző, nyelvész, Dr. Zelliger Erzsébet szerkesztő, nyugalmazott egyetemi docens (Eötvös Loránd Tudományegyetem) és Mészáros András szerző, szerkesztő, nyelvész, a Bárczi Géza Kiejtési Alapítvány elnöke.
Nyelvpolitika és nyelvstratégia Európában I. - Kötetbemutató Dr. Eőry Vilmával és Nagy Dórával
A kötetet bemutatja Dr. Eőry Vilma, szerző, nyelvész, nyugalmazott tanszékvezető és Nagy Dóra, a Magyarságkutató Intézet Nyelvtervezési Kutatóközpontjának munkatársa, a kötet társszerkesztője.
Tatárok a lengyel-oszmán határvidéken - Kötetbemutató Katkó Gáspárral és Nagy-Luttenberger Istvánnal
A kötetet bemutatja Katkó Gáspár szerző, a Magyarságkutató Intézet tudományos munkatársa és Nagy-Luttenberger István, a Történeti Kutatóközpont tudományos főmunkatársa.
A magyar nyelvjárások a XXI. században - Kötetbemutató Bódi Zoltán Gáborral, Pál Helénnel és Juhász Dezsővel
A kötetet bemutatja Dr. Bódi Zoltán Gábor, a kötet szerkesztője, a Magyarságkutató Intézet tudományos főmunkatársa, Dr. Pál Helén, szerkesztő, Intézetünk tudományos munkatársa és Dr. Juhász Dezső tanulmányszerző, szakmai lektor, professor emeritus, nyelvész, nyelvjáráskutató.
A 34. magyar gyalogezred tisztikara a francia háborúkban (1792-1815) - Kötetbemutató Nagy-Luttenberger Istvánnal és Kanász Viktorral
A kötetet bemutatja Dr. Nagy-Luttenberger István, a Magyarságkutató Intézet Történeti Kutatóközpontjának tudományos főmunkatársa, a könyv szerzője, és Kanász Viktor, a Magyarságkutató Intézet tudományos segédmunkatársa.
A Trianon kötetek bemutatója
A békediktátum 100. évfordulója alkalmából a Magyarságkutató Intézet egyedülálló módon elsőként online konferenciasorozatot szervezett. A konferenciák tematikusan a döntéstől egészen napjainkig értékelte a történelmi folyamatokat, és a tragédia hatását, utóéletét.
Palóc olvasókönyv - Kötetbemutató Pomozi Péterrel és Németh Dániellel
A palóc olvasókönyv- Nyelvi és irodalmi kalandozások című kötetünk elsősorban a palóc nyelvterület gyermekeihez és ifjaihoz szól, Zoboraljától az Ipoly vidéken, az Északi-középhegység vonulatán át egészen a keleti palóc határfalvakig. A palóc nyelvváltozat 1920 előtt Felső-Magyarország számos északi vármegyéjében is otthonosan hangzott. Ez az olvasókönyv ebbe a nagy Palócországba kalauzolja olvasóit, nem feledve a déli palóc szigeteket sem.