Mi az, amit elvesztettünk?
Köő Artúr, a Magyarságkutató Intézet Történeti Kutatóközpontjának tudományos segédmunkatársa a terület-és emberveszteségekről valamint azok következményeiről tartott előadást a Trianon 2020 konferencián.
Szétszabdalva is egységben?
Dr. habil. Miklós Péter PhD, a Szegedi Tudományegyetem docense, a hódmezővásárhelyi Emlékpont intézményvezetője Trianon és a katolikus egyház kapcsolatáról tartott előadást a Trianon 2020 konferencián.
Nekik miért sikerült? – Sopron példája
Dr. habil. Tóth Imre PhD, a Soproni Múzeum igazgatója és a Pécsi Tudományegyetem egyetemi docense a kollektív helytállás példájaként Sopronra mint a leghűségesebb városra tért ki előadásában a Trianon 2020 konferencián.
Miért épp Horthy?
Dr. Olasz Lajos PhD, a Szegedi Tudományegyetem docense Horthy Miklósról és a Szeged-Siófok-Budapest háromszög tanulságairól beszélt a Trianon 2020 konferencián.
Kultúra nélkül nincs Magyarország?
Dr. habil. Ujváry Gábor CSc, főiskolai tanár, a VERITAS intézetvezetője Trianon kulturális következményeiről tartott előadást a Trianon 2020 konferencián.
Lehetett volna másképp? Apponyi és Benárd Versailles-ban
Dr. Vizi László Tamás PhD, a Magyarságkutató Intézet tudományos főigazgató-helyettese az Apponyi és a Benárd vezette versailles-i delegációról beszélt a Trianon 2020 konferencián.
Hősok voltak?
Dr. Nagy Szabolcs, egyetemi oktató, a Veszprém Megyei Levéltár igazgatóhelyettese Kratochvil Károlyról és a Székely Hadosztályról tartott előadást a Trianon 2020 konferencián.
Több évtizedes román készülődés Erdély elcsatolására
Dr. Raffay Ernő CSc, intézetünk tudományos tanácsadójának előadása.
Rosszkor rossz helyen?
Prof. Dr. habil. Gulyás László, intézetünk Történeti Kutatóközpontjának tudományos tanácsadója Károlyi Mihály lehetséges megítéléseiről tartott előadást a Trianon 2020 konferencián.
Jószándék és balszerencse – avagy IV. Károly az összeomlás forgatagában
A Trianon 2020 konferencia levezető elnöke Prof. Dr. habil. Szávai Ferenc, a Károli Gáspár Református Egyetem tanára, a Kaposvári Egyetem címzetes rektora volt. Az első előadást Dr. Nánay Mihály PhD, a Történelemoktatók Szakmai Egyesületének elnöke tartotta IV. Károlyról.