Együttműködési megállapodás a Kodolányi János Egyetemmel

Együttműködési megállapodást kötött a Kodolányi János Egyetem és a Magyarságkutató Intézet 2019. augusztus 2-án.

Az aláírást követően Dr. h.c. Szabó Péter PhD, az egyetem rektora elmondta, fontosnak tartja az intézet létrehozását, mert kellenek az új szempontok és megközelítések a tudományban. Ilyen például a magyar történettudomány. Az Egyetemnek kiterjedt hazai és nemzetközi kapcsolatrendszere van, ami az együttműködés során is segítségül szolgálhat. 

Dr. Horváth Lugossy Gábor és Dr. Szabó Péter

Egy felsőoktatási intézmény és egy kutatóintézet is mást ad egy ilyen együttműködéshez, ezért jól egészítik ki egymást. Az első közös projekt egy a Magyar Nemzeti Múzeumban ősszel nyíló Magyar világ 1938-1940. című kiállítás lesz, amelyhez az egyetem múzeum-andragógiai tudást nyújt, az intézet pedig a szakmai-tudományos hátteret.

A rektor úr hozzátette: minden együttműködési megállapodás értékét az határozza meg, hogy mennyi és milyen tartalommal töltjük meg. Ez a megállapodás minőségi és eredményes jövőt ígér.

Dr. Horváth-Lugossy Gábor, a fél éve alakult Intézet főigazgatója arra hívta fel a figyelmet, hogy – egyéb szakmai és tudományos megállapodások mellett – ez már a harmadik egyetemi együttműködés, amit kötöttek. Ezek az egyetemi megállapodások is jól mutatják, hogy a Magyarságkutató Intézetet a tudományos közélet hamar befogadta és elismerte az ott megkezdett tudományos munkát, kutatókat. A főigazgató hozzátette: további egyetemekkel terveznek együtt dolgozni, és örül, hogy az e téren ernyőszervezetként működő Intézet hasznára lehet számos egyetemi professzor, tanár és hallgató számára. Velük együttműködve sok olyan kutatási program valósulhat meg, amelyek mind hozzájárulnak a jövő tudományos elitjének képzéséhez.