Magyarságkutató Intézet – İstanbul Üniversitesi tudományos együttműködés

A magyar történelem korábbi évszázadainak megismerését, több részlettel, összefüggéssel segíthetik török kollégáink. A Magyarságkutató Intézet többek közt a lovasnomád hagyományok ősiségének vizsgálatában, és az archeogenetika tudományos eszközeivel működik közre a jövőben.

Magyar-török tudományos együttműködési megállapodást írt alá Şevket Dönmez professzor úr. Megtisztelő, hogy Törökország legrégebbi egyetemével, az İstanbul Üniversitesivel (1453) is közösen kutathatunk a lovasnomád kultúra gyökereinek feltárása és az archeogenetika területein. Intézetünk részéről Horváth-Lugossy Gábor főigazgató és Vizi László Tamás tudományos főigazgató-helyettes írták alá a megállapodást.

Vizi László Tamás és Horváth-Lugossy Gábor aláírják a tudományos együttműködési megállapodást

Céljaink a magyar és a török történelem és identitás számára meghatározó emlékek megismerése, kutatása és megismertetése, kutatási programok indítása – többek között a régészet, az archeogenetika, a történelem, a nyelvtörténet, a néprajz és a népzene területein.

Biztosak vagyunk abban, hogy a magyar történelem korábbi évszázadainak megismerését több (számunkra eddig ismeretlen) részlettel, összefüggéssel segíthetik török kollégáink. A Magyarságkutató Intézet többek közt a lovasnomád hagyományok ősiségének vizsgálatával és az archeogenetika tudományos eszközeivel vesz részt a közös kutatási programokban.