GEORGIÁBAN IS MEGKEZDŐDTEK A MAGYAR ŐSTÖRTÉNETI KUTATÁSOK
Mint arról nemrég beszámoltunk, Hidán Csaba és Nagy-Luttenberger István vezető kutatóink a Magyarságkutató Intézetet képviselve különleges két napos georgiai küldetésen vettek részt december elején, amely olyan jól sikerült, hogy 10 nappal később már Magyarországon találkoztak újra a felek, megkezdve a közös munkát. Tegnap fogadta George Sharvashidzét az Ivane Javakhishvili Tbilisi State University rektorát és Vakhtang Lichelit régész professzort Horváth-Lugossy Gábor főigazgató, akiknek bemutatta az intézetet és egyeztetésre kerültek a konkrét közös – archeogenetikai, régészeti, nyelvi, történeti, néprajzi – kutatások.
George Sharvasidze már Tbilisziben biztosította a Magyarságkutató Intézetet együttműködési szándékáról és támogatásáról, most pedig Budapesten személyesen is megerősítette, hogy mint keletkutató és régész is elkötelezett a georgiai és magyar őstörténet és a két ország keresztény múltjának, értékeinek kutatása előmozdításában.
Fentiek jegyében a georgiai állami egyetem örömmel működik együtt a Magyarságkutató Intézettel, ennek deklarálására aláírásra is került a tudományos megállapodás. Az intézeti látogatás és aláírás után magas rangú vendégeinknek Makoldi Miklós régész igazgató bemutatta az abasári feltárást, a Magyar Királyság harmadik királyának, Aba Sámuelnek királyi központján található bencés apátság monumentális feltárását.
George Sharvashidze és Vakhtang Licheli elismerésüket fejezték ki az ezer éves magyar keresztény nemzeti emlékhely régészeti feltárása kapcsán.