GEORGIÁBAN IS MEGKEZDŐDTEK A MAGYAR ŐSTÖRTÉNETI KUTATÁSOK

Mint arról nemrég beszámoltunk, Hidán Csaba és Nagy-Luttenberger István vezető kutatóink a Magyarságkutató Intézetet képviselve különleges két napos georgiai küldetésen vettek részt december elején, amely olyan jól sikerült, hogy 10 nappal később már Magyarországon találkoztak újra a felek, megkezdve a közös munkát. Tegnap fogadta George Sharvashidzét az Ivane Javakhishvili Tbilisi State University rektorát és ‪Vakhtang Lichelit régész professzort Horváth-Lugossy Gábor főigazgató, akiknek bemutatta az intézetet és egyeztetésre kerültek a konkrét közös – archeogenetikai, régészeti, nyelvi, történeti, néprajzi – kutatások.

George Sharvasidze és Horváth-Lugossy Gábor

George Sharvasidze már Tbilisziben biztosította a Magyarságkutató Intézetet együttműködési szándékáról és támogatásáról, most pedig Budapesten személyesen is megerősítette, hogy mint keletkutató és régész is elkötelezett a georgiai és magyar őstörténet és a két ország keresztény múltjának, értékeinek kutatása előmozdításában.

Fentiek jegyében a georgiai állami egyetem örömmel működik együtt a Magyarságkutató Intézettel, ennek deklarálására aláírásra is került a tudományos megállapodás. Az intézeti látogatás és aláírás után magas rangú vendégeinknek Makoldi Miklós régész igazgató bemutatta az abasári feltárást, a Magyar Királyság harmadik királyának, Aba Sámuelnek királyi központján található bencés apátság monumentális feltárását.

George Sharvashidze és ‪Vakhtang Licheli elismerésüket fejezték ki az ezer éves magyar keresztény nemzeti emlékhely régészeti feltárása kapcsán.