907-ben jártunk tegnap Kassai Lajosnál, és megint megnyertük a pozsonyi csatát

A Magyarságkutató Intézet kutatja, feltárja, új eredményeivel kiegészíti a magyarság múltját, Kassai Lajos, Farkas (Mónus József), Györki Attila, a Keleti Gyepű, Bársony Bálint és zenekara, illetve sok más tiszteletre méltó hagyományőrző csapat pedig átélhetővé teszi, bemutatja őseink mindennapjait. Amely példamutatásra napjainkban nagy szükség van. Nem is csodáljuk, hogy a lovasíjászat világnapján számtalan gyerek, fiatal vett részt a Kassai-völgyben rendezett 2021. évi Nyílzápor rendezvényen. Köszönet érte.

907-ben jártunk tegnap Kassai Lajosnál, és megint megnyertük a pozsonyi csatát – egyedülálló nyílzápor tanúi lehettünk, amivel az első honvédő háborúnk előtt tisztelegtünk.

Ma már az is természetes, hogy a magyarság egyik legnagyobb győztes hadműveletére, a pozsonyi csatára emlékező rendezvény vezérszónoka Ruszin-Szendi Romulusz vezérőrnagy, a Magyar Honvédség parancsnoka, vezérkari főnök volt. Ahogy az is, hogy a jeles eseményt Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára nyitotta meg. A vendégek között volt még továbbá Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, és Horváth-Lugossy Gábor, intézetünk főigazgatója.

Főigazgatónk a rendezvényen elmondta, hogy sok ilyen napra, együttlétre van szükség, ahol győztes csatáinkra emlékezhetünk, őseink szokásait követve lovasíjász versengéseket tarthatunk, magyar dallamokat hallgathatunk, de legfőképp Árpád-házi uralkodóink öröksége előtt tiszteleghetünk.

A Nyílzápor rendezvénye a magyar identitás erősítésének kovásza. Érezni lehetett, hogy itt, a mai napon, a maga természetességéből fakadt minden érték- és élményteremtő mozdulat. Jó volt látni, ahogy a gyerekek, fiatalok őszintén élvezték, hogy testközelben lehettek igazi lovas íjászokkal. Boldog arcokat láthattunk, miközben tanulták történelmünket.

Horváth-Lugossy Gábor ezután részt vett a díjátadón, ahol gratulált a győzteseknek teljesítményükhöz.