„Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata” című könyv bemutatója a Magyarságkutató Intézetben

A Magyarságkutató Intézet „Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata” című kötet megjelenése kapcsán könyvbemutató kerekasztal-beszélgetést tart november 21-én 18:00 órai kezdettel.

A beszélgetés résztvevői:

Prof. Dr. Kásler Miklós, a Magyarságkutató Intézet főigazgatója és tiszteletbeli elnöke

Kovács Attila Zoltán, az Erdélyi Szalon Könyvkiadó vezetője

Babucs Zoltán, hadtörténész, a Magyarságkutató Intézet főigazgatói kabinetvezetője

Moderátor: Balogh Andrea Johanna, a Magyarságkutató Intézet tájékoztatási és kommunikációs főigazgató-helyettese

Helyszín: Magyarságkutató Intézet, 1062 Budapest, Andrássy út 64.

Időpont: 2024. november 21. csütörtök 18:00 óra

A kisantant fojtogató gyűrűjében lévő, csonka Magyar Királyság csupán 1928-ban emelhette kormányszintre az irredentizmust, miután megszületett az olasz–magyar örökbarátsági szerződés és külhoni patrónusa is akadt a brit sajtómágnás, Lord Rothermere személyében. Több szervezet igyekezett kiadványaiban felhívni a világ figyelmét Trianon égbekiáltó igazságtalanságaira, s a magyar nyelven megjelent munkák sorából emelkedik ki a Magyar Külügyi Társaság kiadásában 1928-ban megjelent, gróf Apponyi Albert nevével fémjelzett Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata című, nagyszabású munka, amely a második világháború végén tiltólistára került.

Habár a rendszerváltoztatás után megjelent reprintje, kritikai kiadása 2024-ig váratott magára. Az Erdélyi Szalon Könyvkiadó jóvoltából, Babucs Zoltán hadtörténész és Kovács Attila Zoltán irodalomkutató-történész sajtó alá rendezésében, több száz lábjegyzettel és pompás képanyaggal került e kötet a könyvesboltokba.

„Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata” című könyv bemutatója a Magyarságkutató Intézetben