A fény útján. Tanulmányok Árpád-kori templomainkról - Könyvbemutató beszélgetés

„Tudatosítanunk kell: Magyarország az Árpád-korban számos területen élenjáró volt, a magyar kulturális örökség pedig hatalmas. A mi feladatunk jobban megismerni és birtokba venni ezt, hogy minél inkább büszkék lehessünk rá.” Intézetünk Eszmetörténeti Kutatóközpontjának tudományos főmunkatársa, Németh Zsolt honlapunkon elérhető és letölthető A fény útján – Tanulmányok Árpád-kori templomainkról címet viselő kötetét Ringer István, a Régészeti Kutatóközpont munkatársa, a kiadvány két tanulmányának lektora méltatta és mutatta be.

A szakrális terek rendeltetésének kellő mélységű megértését szolgáló, eltérő vizsgálati szempontokat elegyítő és különféle diszciplínákat felsorakoztató szerző nemcsak a tudomány művelői, hanem a nagyközönség számára is olvasmányos, szerves egységet alkotó, komplex munkát tett le az asztalra.

A stefanita ispotályosok legkorábbi templomai, a tarnaszentmáriai kora Árpád-kori, a dél-erdélyi algyógyi, a felvidéki bényi, a veleméri és az almádi körtemplom szakrális geometriájával foglalkozó fejezetek a fénymozgás, akusztika és arányrendszer vizsgálatával a magyar épített örökség gazdagságát hivatottak bemutatni.

A kötet az alábbi hivatkozásokon olvasható:

https://mek.oszk.hu/22300/22398/22398.pdf

és

https://mki.gov.hu/hu/e-konyvtar-hu/kiadvanyok-hu/feny-utjan-nemeth-zsolt