AZ 1956-os MAGYAR FORRADALOM LEVERÉSE ELLENI SZOLIDARITÁS EMLÉKTÁBLÁJÁT KOSZORÚZTA MEG AMSZTERDAMBAN HORVÁTH-LUGOSSY GÁBOR ÉS URBÁN ÁKOS

Az elmúlt évszázadban a holland és a magyar nemzet jelét adta együttérzésének és segítőkészségének. Ilyen alkalom volt, amikor az 1956-os magyar forradalom vérbe fojtása után Amszterdam polgárai a Sztálinról elnevezett utca névtábláját leverték, és azt a szabadságharcosok heroikus küzdelme nyomán Szabadság útnak nevezték el. Illetve a holland szolidaritási tüntetések mellett a szovjet típusú diktatúra megtorlásai elől több ezer magyar menekültet fogadtak be.

Urbán Ákos és Horváth-Lugossy Gábor

Horváth-Lugossy Gábor megbeszélést folytatott Dzsingisz Gábor politikussal, ‘56-os menekülttel, aki az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából hazánk külföldi jó hírének erősítése érdekében végzett tevékenysége elismeréseként a Magyar Érdemrend Középkeresztje a csillaggal kitüntetést vehette át, valamint Marácz László nyelvésszel, az Amszterdami Egyetem európai tanulmányok programjának professzorával. Professzor úr a közelmúltban a Magyarságkutató Intézet „A világhódító hunok Ázsiában és Európában” című nemzetközi tudományos konferenciáján nagysikerű előadást tartott.

Horváth-Lugossy Gábor és Gábor Dzsingisz

Ezzel a vasárnapi programmal zárult főigazgatónk hollandiai látogatása, amelynek Pánczél Károly országgyűlési képviselővel, a Magyar Országgyűlés Nemzeti Összetartozás Bizottsága elnökével együtt volt meghívottja a Hollandiai Magyar Szövetség a magyar diaszpróra összetartásának céljából megrendezett „Trianon 101 - Mikes 70” tanulmányi napjára.