A Magyarságkutató Intézet szerepe a magyar épített örökség feltárásában és megőrzésében

Böjte Csaba ferences szerzetes kezdeményezésére a Teleki László Alapítvány és a Szent László Alapítvány szervezésében szeptember 22-én a Maros megyei Keresden kerül sor „A keresdi Bethlen-kastély felújításának, hasznosításának és gazdaságos működtetésének lehetőségei” című műhelykonferenciára, amelybe a Magyarságkutató Intézet is bekapcsolódott.

 

Zólya Levente László, Diószegi László, Makoldi Miklós és Böjte Csaba

A konferencián Intézetünket Makoldi Miklós, a Régészeti Kutatóközpont igazgatója és Zólya Levente László, a kutatóközpont ügyvivő-szakértője képviseli.

A Magyarságkutató Intézet a magyar történelem és identitás számára meghatározó emlékek megismertetése céljából megalapítása óta együttműködik a pusztuló erdélyi nemzeti kulturális örökség megőrzéséért életre hívott, Böjte Csaba által alapított Szent László Alapítvánnyal.

Böjte atya Elképzelések a keresdi kastély jövőjéről, Zólya Levente László és Dr. Bencze Ünige pedig A kastély régészeti ásatásainak legújabb eredményei címmel tartották meg előadásukat.

Makoldi Miklós, a Régészeti Kutatóközpont igazgatója előadása közben

A rendezvény házigazdája a határainkon túli magyar vonatkozású épített örökség felújítását célzó kormányzati programok lebonyolítását végző, Diószegi Pál vezetésével működő Teleki László Alapítvány.

A Magyarságkutató Intézetnek és a Teleki László Alapítványnak közösek a műemlékvédelemmel, történelmi örökségünk megőrzésével kapcsolatos, a kárpát-medencei épített örökség védelmére vonatkozó céljai.

Makoldi Miklós és Diószegi László, a Teleki László Alapítvány igazgatója

Makoldi Miklós Dr. Horváth-Lugossy Gábor főigazgatónkkal közös, A Magyarságkutató Intézet szerepe a magyar épített örökség feltárásában és megőrzésében címet viselő előadása is ezt a kérdéskört, az egyetemes magyarság számára is meghatározó jelentőséggel bíró kulturális emlékeink megóvásának misszióját járta körül.