A Magyarságkutató Intézet évkönyve 2020
A Magyarságkutató Intézet európai szintű tudományos alkotói műhely, amely évről évre, reprezentatív igénnyel egy olyan évkönyvet bocsájt közre, amely terjedelmében és komplexitásában is tükrözi kutatóműhelyeinek magas szintű publikációs tevékenységét. Mindemellett nagyhatású társadalmasító munkát is végez.
A 2020. évi Évkönyvben huszonhat, angol nyelvű absztraktokkal kiegészített tanulmány kapott helyet, melyet harminckét szerző jegyez. A tanulmányok sorrendje az azokat jegyző kutatók neveinek betűrendjét követi. A kötetben történeti, régészeti, nyelvstratégiai, hálózatkutatási, gazdaságtudományi, politikatörténeti, recepciótörténeti, térképészeti, filmtörténeti, archeogenetikai, szociológiai, és néprajzi írások egyaránt olvashatók.
A monumentális, közel 800 oldal terjedelmű kötet tanulmányai a magyar őstörténettől a 20. századig kalauzolják el az Olvasót, különböző témákban.
A sokféle tanulmányt mégis összeköti, összefűzi a magyarság és az identitás egysége, amelynek egyik kifejezője a magyar nyelv. Nem véletlen, hogy a kötet számos tanulmányában jelen van a nyelv kérdése, legyen a téma az őstörténet, vagy akár az internet világa.
A kötet lábjegyzetelt szaktanulmányai időben, tematikában és módszertanban széles spektrumon kínálnak tudományos ismereteket, illetve hasznos időtöltést a történelem, az egyéb tudományok és a Magyarságkutató Intézet munkája iránt fogékony Olvasó számára.
DOI 10.53644/MKIE.2020