Magyar keresztény gondolkodók az Árpád-kortól napjainkig

Magyar keresztény gondolkodók az Árpád-kortól napjainkig című könyv megjelenése kapcsán a Magyarságkutató Intézet könyvbemutatót tart november 28-án 17:00 órai kezdettel. 

„Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata” című könyv bemutatója a Magyarságkutató Intézetben

A Magyarságkutató Intézet „Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata” című kötet megjelenése kapcsán könyvbemutató kerekasztal-beszélgetést tart november 21-én 18:00 órai kezdettel.

„Ezer meg ezer szem siratta e napon”

Vörösmarty Mihály (1800–1855) az ember és a nemzet sorsát megjelenítő veretes gondolatok klasszikus szerzőjeként vonult be nemcsak a magyar irodalomtörténetbe, hanem a hazai kultúrtörténetbe.

Magyar szentet ábrázol a New York-i szobor

A New York-i Morgan Könyvtár és Múzeum középkori kéziratgyűjteményével vált világhíressé.  A keleti szárnyban, a freskókkal díszített boltívek alatt egy különlegesen szép könyvtártermébe léphet be a látogató. A kódexek sora előtt egy kecses női alakot formáló szobor vonja magára a figyelmet.

A katolikus megújulás vezéralakja: Bangha Béla

Nevezték sajtóapostolnak, a magyar katolikus megújulás vezéralakjának, teológusnak és írónak. Munkássága mellett pro és kontra érvek hangzottak el. Azt azonban soha nem vitatták, hogy Prohászka Ottokárral együtt a XX. századi katolikus megújulás legkiemelkedőbb alakja volt. 

Aki állítólag megszegte a vallásújító törvényt

Katolikusként született, majd valamennyi erdélyi protestáns felekezet elöljárójának is megválasztották az erdélyi unitáriusok első püspökét, Dávid Ferencet. 

Schütz Ödön – a magyarországi armenisztika atyja

Huszonöt évvel ezelőtt ezen a napon hunyt el a kiváló orientalista Schütz Ödön, a magyarországi armenisztika legnagyobb alakja.

Budapesti nyelvi tájkép

Mit üzennek a budapesti üzletfeliratok? Ezzel a címmel tartotta meg előadását a Magyarságkutató Intézet Nyelvtervezési Kutatóközpontjának tudományos főmunkatársa az ELTE Marketingnyelvészet című interdiszciplináris konferenciáján.

A magyar nyelv napja - Nyelvtervezési konferencia a Magyarságkutató Intézetben

„Újítás és hagyomány az anyanyelvi oktatásban – MI – adatbázisok – helyesírás – nyelvhasználat értékelése” címmel rendezett tudományos ismeretterjesztő konferenciát a Magyarságkutató Intézet Nyelvtervezési Kutatóközpontja.

Magyarságkutató Intézet

A Magyarságkutató Intézet fő célja, hogy a különböző tudományos szakágakban megszületett ismereteket összehozza, értékelje és magas tudományos színvonalon véleményezze, a valószínűségnek olyan fokán, amennyire csak lehetséges. A szervezet feladata, hogy olyan kutatásokat végezzen a magyarság múltjának, nyelvének, eredetének feltárására, amelyekre eddig nem volt lehetőség. A Kormány, illetve az Emberi Erőforrások Minisztériuma által irányított Intézet 2019. január 1-jén kezdte meg működését.

bővebben

Partnereink