
Történeti ökológia és geográfia – Kihívások a jelenben és múltban
A Magyarságkutató Intézet 2025. május 15-én újabb beszélgetéssorozatot indít "Történeti ökológia és geográfia – Kihívások a jelenben és múltban " címmel.
Szent László és Könyves Kálmán
Folytatódik a Magyarságkutató Intézet Szent Korona-eszméről, Szent Korona-tanról indított kerekasztal-sorozata.


Lovagi eszme Európában és Magyarországon
Tisztelettel és szeretettel hívunk minden érdeklődőt lovagi kerekasztal-sorozatunk első alkalmára, amelyet a Magyarságkutató Intézet Eszmetörténeti Kutatóközpontja rendez május 13-án, kedden, 17.00 órakor.
Részt vettünk a XXX. Magyar Alkalmazott Nyelvészeti Kongresszuson
A Nyelvtervezési Kutatóközpont két kollégája előadással vett részt a Magyar Alkalmazott Nyelvészek és Nyelvtanárok Egyesületének jubileumi, 30. kongresszusán.


Újabb beszélgetésre hívjuk Könyvklubunkba
Közel nyolc évszázada, hogy majdnem elsöpörte a középkori keresztény Magyar Királyságot a Nagy Mongol Birodalom.
Honnan tudjuk, amit tudunk?
Milyen forrásokból, honnan tudunk a népvándorláskor steppei világáról? milyen források készültek a Bizánci Birodalomban – és mi maradt mindebből az utókorra?


Abasár III.
A Magyarságkutató Intézet, az Abasári Népfőiskola Alapítvány és az MMA Építőművészeti Tagozata együttműködésében harmadik alkalommal került sor az Abasár–Bolt-tetőn feltárt monostor kutatásának aktuális eredményeit bemutató konferenciára.
Törvényalkotó királyainkkal folytatjuk
A XI – XII. században élt és uralkodott törvényalkotó királyainkról szóló eszmecserével folytatódik a Magyarságkutató Intézet beszélgetés-sorozata.


A Kárpát-medence benépesedése
Folytatódik a Magyarságkutató Intézet tudományos előadás-sorozata az archeogenetikai kutatásokról.
Hőstettek - Erények - Minták - Egyéniségek
A lovagi korról rendezett konferenciát a Magyarságkutató Intézet. Az eseményen a felszólaló kutatók felidézték azokat a mintázatokat, hőstetteket és erényeket, amelyek a lovagokat és a nevükkel jelzett korszakot jellemezték egykoron.
