PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

„KATONAI, ILLETVE ÉLETMÓD MEGJELENÍTÉSÉT” ÁBRÁZOLÓ TÖRTÉNETI HAGYOMÁNYŐRZŐ FOTÓPÁLYÁZAT

A Magyarságkutató Intézet (1062 Budapest, Andrássy út 64.) első alkalommal ír ki katonai, illetve életmód megjelenítését ábrázoló fotópályázatot.

I. A pályázati felhívás célja:

A Magyarságkutató Intézet határozott célja, hogy segítse a történeti újrajátszó és katonai hagyományőrző közösséget, ennek érdekében, első alkalommal fotópályázatot hirdet. A cél olyan egyéni karakterek megjelenítése, melyek az adott korszak hiteles bemutatását célozzák meg.

Kritériumok:

  1. Az adott korszaknak megfelelő korhű megjelenítés, melyet korabeli ábrázolások, régészeti leletek, írott források igazolnak. A megjeleníteni kívánt korszak anyagi kultúráját hitelesen, a nézők számára is látványosan mutatják be a fotókon.
  2. Olyan álló gyalogos, illetve lovas karakterekről várunk jó minőségű fotókat, amelyeket profilból, félprofilból, vagy szemből fotóztak. Női, férfi és gyermek karaktereket is várunk.
  3. A megjelenített karakter a magyarság történetéhez, illetve a Kárpát-medence népeihez kapcsolódjon
  4. Korszakhatár: az ókortól az első világháborúig.

II. A pályázat tartalmával kapcsolatos elvárások:

A pályázó garantálja a pályázat benyújtásával, hogy a beküldött fotók felett teljes mértékű szerzői és személyiségi jogokkal rendelkezik. Felmerülő kétségek esetén ezt igazolni is képes. Ebből eredő esetleges vitákban a kiíró, Magyarságkutató Intézet és a szervezők nem érintettek, felelősséget nem vállalnak, a viták teljes következményeit a pályázó viseli.

A pályázó elismeri, hogy a kiválasztott képeket digitális vagy nyomdai formában a pályázat kiírója szerzői jogdíj megfizetése nélkül felhasználhatja, időkorlát nélkül, az alkotó megjelölésével. A fotók ettől eltérő célokra való felhasználása csak az alkotóval kötendő külön szerződés alapján történhet.

III. A pályázat benyújtására jogosultak köre:

Katonai, illetve mindennapi életet megjelenítő történeti hagyományőrzők, illetve hagyományőrző csoportok, újrajátszók és kísérleti régészek körét célozza meg.

IV. Pályaművek száma:

A pályázatra maximum 10 pályaművet, digitális fotót lehet beküldeni magánszemélyként vagy egyesületként.

V. Nevezés:

A nevezéshez kérjük a képeket nagy fájlküldő rendszereken keresztül (pl. Google Drive, WeSendit vagy WeTransfer...) a This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. címre megküldeni, JPG formátumban, jó minőségben (pl. sRGB szín-módban). A képek mérete ne haladja meg a 2 Mb-ot. A fájlok elnevezése a magyar helyesírás szerint történjen, így a címet is magyarul kérjük. A képfájl neve a kép címe legyen. Abban az esetben, ha jó minőségű kép(ek) e-mailben megküldhetőek, úgy kérjük a This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. címre küldjék el.

Minden esetben a pályázó nevét és főbb adatait is kérjük megadni, amely tartalmazza a pályázó neve mellett, telefonos és e-mail elérhetőségét.

Nevezési díj nincs.

VI. Nevezési határidő:

2025. február 14., péntek éjfélig kérjük a pályaműveket beküldeni.

VII. Eredményhirdetés és díj:

Várhatóan a Magyarságkutató Intézet 2025. február 27-ig küldi meg értesítését.

A nyertes képeket a Magyarságkutató Intézet honlapján, online kiállítás keretében bemutatja, illetve a későbbiekben további, a Magyarságkutató Intézet által szervezett rendezvények plakátjaira, meghívóira a témához kapcsolódóan felkerülnek – az ábrázolt csapat, személy és az Alkotó pontos megjelölésével.

Továbbá 2025. év végén az immár harmadik alkalommal megrendezésre kerülő Hagyományőrző konferenciához, rendezvényhez kapcsolódóan a Magyarságkutató Intézet nyilvános fotókiállítást szervez a nyertes képekből az Andrássy úti konferencia- és kiállítótermében.  

A pályázó elismeri, hogy a zsűri döntése végleges és nem vitatható.

VIII. Adminisztratív információk:

  • A határidőn túl beküldött, ill. a kiírásnak nem megfelelően beadott anyagot a pályázatból kizárhatja a Kiíró,
  • Mesterséges intelligenciával készült képekkel nem lehet nevezni.