
Miért fontos a 21. században a magyarságkutatás és az eredetkutatás?
Dr. M. Lezsák Gabriella, a Magyarságkutató Intézet főigazgatója osztotta meg gondolatait a Kossuth Rádió hallgatóival július 21-én.
Könyvbemutató a Magyarságkutató Intézetben
Június 26-án mutattuk be Udvardy Zoltán Elfeledett győzelmeink című kötetét a Magyarságkutató Intézet könyvklubjában.


Arcus Hungaricus
A Magyarságkutató Intézet legújabb kamarakiállítása a kísérleti régészet és a magyar középkor határterületeire kalauzolja az érdeklődőket.
Az első indoeurópaiak nyomában
Az indoeurópai nyelvcsalád közös ősének, a proto-indoeurópai nyelv beszélőinek genetikai eredetéről született legfrissebb tudományos eredményeket ismerhették meg az érdeklődők a Magyarságkutató Intézet június 3-i archeogenetikai előadásán.


Nemzetiségi jogok és kudarc
Trianon előzményeiről szólva jó néhány évtizeddel korábbra, az 1848–49-es történésekig vezette el a jelenlévőket Köő Artúr, a Magyarságkutató Intézet munkatársa.
Trianon témája is összekötött bennünket
Közismert tényezőkkel, de új értelmezési tartományban, valamint eddig kevéssé ismert információkkal várta az érdeklődőket a Magyarságkutató Intézet a Trianon emlékülésen június 2-án.


Nagy-Románia a tantermekben
Ezzel a címmel mutatkozott be Könyvklubunkban történész munkatársunk, Köő Artúr új könyve.
Archeogenetikai kutatások és a hunok
Kétszeresen is különleges volt A hunok nyomában elnevezésű sorozatunk legutóbbi beszélgetése: ez volt a tizedik alkalom a sorban, ráadásul főképp archeogenetikai fókuszt kapott a téma.


Történeti ökológia és geográfia
Rendhagyó alkalommal nyitottuk meg a Magyarságkutató Intézet új beszélgetéssorozatát: ezúttal nem a múltból indultunk, hanem a jelenből.
Mi fakad a hagyománymagból?
Rendhagyó témája volt a történészi mesterségről szóló beszélgetéssorozatunk legutóbbi eseményének.
